Bee Free

O NÁS

Naše první setkání s plemenem birmy bylo náhodné a nečekané. Do onoho okamžiku bylo pro nás vlastnictví kočky spíše jen jedním ze vzdálených přání. Pak ale přišla příležitost a my si odváželi své první koťátko z chovatelské stanice Birmastar.

Zakládajícím členem je tedy náš Bruno, lilový pointový kocourek. Asi rok žil s námi Bruník sám, až jsem mu narušili jeho kocouří klid a teritorium příchodem našeho vlastního lidského potomka Šimona. Do té doby patřila přichystaná dětská postýlka jen a pouze Brunovu odpolednímu spánku :-)

Abychom mu trošku odčinili náš náhlý útlum zájmu a splnili si sen o krásné birmí holčičce, našli jsme Brunovi společnici. Po dlouhém čekání jsem si ji přivezli až z německého Coesfeldu - z chovatelské stanice von der Loburg.

Doro-Thea je krásná nebojácná kočička seal-tortie zbarvení. Ihned převrátila kocouří klid v neohrožené honičky a kamarádské hry, které ovšem nezapomíná odměňovat následným opečováváním.

V průběhu dalšího roku jsme doplňovali znalosti o tomto plemeni a došli jsme k závěru, že nám k úplné spokojenosti chybí ještě jedna birmí kamarádka.

A tak máme třetí a nejmladší chovnou kočičku Emi, seal-point zbarvení, která velmi rychle zapadla do našeho rodinného kruhu a stala se jeho součástí.

I přes určitou rozdílnost povah jsou všechny naše kočky velkými kamarády, mezi sebou i s námi samotnými.

Našim cílem je vytvořit co nejlepší podmínky pro život našich kočičích společníků a odchovávat další generace nesoucí žádané specifické znaky plemene posvátné birmy.

© Bee Free, 2011 - chovatelská stanice koček posvátná birma